Demir içeren yiyecekler nelerdir?

Sivilceye iyi gelen doğal maskeler

Doğa ile yakın temas 8 tasarım

İlk 3 Ayda Hamilelikte Nasıl Beslenilmeli?

Doğum sonrası sivilceleri

Cilt bakımı, Güzellik Eki 5, 2015

Doğum sonrası çıkan sivilcelerin nedeni aslında hamilelik dönemidir. Hamilelik döneminde hormonlarda yaşanan değişiklikler cilt üzerinde sivilce çıkmasına neden olur. Hamilelik sivilceleri yüzde çıkar. Ancak hamilelik dönemi sona erdiğinde ve doğum gerçekleştiğinde vajina etrafında ve genital bölgede de sivilceler görülebilir. Bunun nedeni ise doğum sırasında meydana gelen kasılma ve tahrişlerdir.

Doğum sonrası çıkan sivilcelerden nasıl kurtulurum?

Doğum sonrası sivilceleri ile başa çıkmak hamilelik dönemine göre çok daha kolaydır. Çünkü hamilelik döneminde sivilce ilacı kullanmak sakıncalı olabilir. Doğum sonrası rahatlıkla sivilce geçiren ilaçları kullanabilirsiniz. Ya da sitemizde sıkça bahsettiğimiz sivilceler için kürler, maskeler ya da iyi gelen meyve ve sebzeleri kullanabilirsiniz.

Genital bölge de çıkan sivilceler için (bu makat ya da vajinada çıkan sivilceler olabilir) mutlaka doktorunuza görünmeniz gerekir. Çünkü bu bölgede çıkan sivilceler ile oynamak ciddi cinsel rahatsızlıklara neden olabilir. Ancak ilaç değil ama vajina sivilceleri ve makatta çıkan sivilceler için gene sitemizde bulunan bitkisel çözümleri deneyebilirsiniz.

doğum sonrasi sivilce

Doğum sonrası yüzde çıkan sivilceler

Doğum sonrası yüzde çıkan sivilcelerin nedeni hamilelik döneminde hormonlarımızda gerçekleşen değişimlerdir. Bu değişimler cildimizde sivilce çıkmasına neden olur. Bu sivilcelere doğum sonrası sivilcesi ya da hamilelik sivilcesi adı verilir. Zaten vücudunda gerçekleşen değişimlerden dolayı oldukça üzgün olan kadın çıkan sivilceler ile birlikte daha da üzülebilir. Böyle durumlarda ailenin doğum yapan kadına desteği hiç eksik edilmemelidir. Özellikle erkekler kadınlardaki sivilcelerden rahatsız olduğunu belli etmemesi gerekir. Gene bu sivilcelerin çözümü için de erkeğin desteği çok önemlidir. Kadın da doğum sonrası çıkan sivilceler ve buna bağlı olarak erkekle yaşadığı problemlerin sorumlusunu kadın çocuğunda bulabilir ve ondan uzaklaşabilir. Bu doğrultuda erkek doğum sonrası çıkan sivilcelerin çözümü ve tedavisi konusunda kadınına sürekli destek olması gerekir.

Vajina da çıkan sivilceler

Vjina sivilceleri hamilelik döneminde, doğum sonrasında çıktığı gibi kadınlarda her dönem görülebilir. Bu bölgede traş sonrası da sivilce oldukça fazla görülür. Doğum sonrası çıkan vajina sivilcelerinin en büyük nedeni doğum sırasında ki gerilmeye bağlı olarak vajinanın tahriş olmasıdır. Vajina da çıkan sivilcelerin tedavisi, temizliği ve kalıcı çözümü için gene kadının eşinden destek alması gerekir. Bu destek çiftlerin birbirine olan saygısını arttıracaktır. Kadının vajinasındaki sivilceler kadını görünüm olarak üzeceği gibi çiftlerin cinsel yaşamını da etkileyebilir. Bu aile içi huzursuzluğa neden olur. Vajina akneleri sevginizi köreletmesin…

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.