Sivilceye iyi gelen doğal maskeler

Akvaryum sevenler için 10 huzur veren ev dekorasyonu

Babalara bebek emanet etmemek için 20 neden

Makyajın cinsiyet üzerindeki gücü

Bayanlar için göbek eritme teknikleri

Vücut bakımı Tem 15, 2016

Her ne kadar fazla kilolarımız yüzünden rahatsızlık duyuyor olsak da en fazla göbek yağlarından yani karın bölgesi kilolarından rahatsızlık duyarız. Vücudumuzun diğer bölümleri fazla kiloları göbeğimiz kadar belli etmez. Bazen sadece armut göbek şeklinde yağlanma görülürken bazen ciddi anlamda fazlaca bir çıkıntı yaratır. Bu durum hem fiziksel hem de psikolojik olarak kişiyi rahatsız eder.

Fazla kiloları gizlemek mümkündür. Ancak kilolo bir göbeği gizlemek oldukça zor neredeyse imkansızdır. Bu yüzden göbeğimizi nasıl eritiriz, karın bölgesi sıkılışma için hangi hareketleri yapmalıyız ya da hangi besinleri kullanmalıyız genelde bunun araştırmasını yaparız.

Bu yazımızda sizlere karın bölgesi için bazı hareketler sunacağız. Bu hareketler sizin göbek yağlarınızı eritmenize olanak tanıyacak, göbek yağlarından kurtulacaksınız. Başlamadan önce belirmeliyiz ki, kesin çözüm diye bir şey yoktur. Kesin göbek eriten hareketler mutlaka vardır ancak bu kişinin çalışma prensibi ve disiplinine hatta psikolojisine dahi bağlıdır. Gelin göbek eritme tekniklerine birlikte göz atalım….

Bir kaç kolay hareket ile göbek eritmek mümkün, sadece düzenli çalışın.

Aşağıda vermiş olduğumuz hareketleri belirlediğiniz bir saatte her gün yapmaya özen gösterin. Belirli bir saatte yapmanız durumunda vücud bu ritme alışacak ve daha fazla yağ yakmak için hazırlıklı olacaktır. Hareketlere başlamadan önce mutlaka biraz yürüş yapın ya da ısınma hareketleri yapın, yapamadığınız hareketler olursa kendinizi çok fazla zorlamayın, yavaş yavaş alışacaksınız.

Diz çekme (bisiklet mekiği olarak bilinir)

diz-çekme

Bir süre ısınma hareketi yaptıktan sonra ilk göbek eritme hareketine başlıyoruz. Öncelikle sırt üstü uzanın ve ellerinizi kafanızın arkasında birleştirin. Daha sonra Sağ dizinizi kendinize çekin aynı zamanda başınızı hafif sağa çevirerek kaldırın. Dirseğinizi kaldırdığınız dizinize yaklaştırın. Değmesi gerekmez, dizinizi tam çekmeniz de gerekmez. Bu hareket karın bölgesi kaslarınızı çalıştıracaktır.

Ayak açma ya da makas hareketi

karın-bölgesi

Bir önceki hareketi yaptıktan sonra 10 saniye kadar dinlenin. Hareketler arası dinlenme sürenizi uzun tutmayın. Daha sonra yine bir önceki gibi sırt üstü yatın ve avuçlarınız yere değecek şekilde yanlara doğru uzatın. Boynunuzu ve ellerinizi kaldırmadan ayaklarınızı hafifçe yukarı kaldırın, beliniz sabit dursun. Sonra orta bir hızla ayaklarınızı bir makas gibi açıp kapatın. İyice yorulana kadar bu harekete devam edin. Bu teknik sayesinde karın bölgesi kasları çalışacak göbek yağları yanmaya başlayacaktır.

Plank hareketi ile göbek eritme

göbek-hareketi

Yukarıdaki görselin en aşağısında olan pozisyonu alın. Dirsekleriniz üzerinde göbeğiniz hava duracak şekilde dizlerinizi kırmadan pozisyon alın. Daha sonra tek elinizle güç alarak önce bir elinizin daha sonra da ikinci elinizin üzerinde durun. Daha sonra tam tersi geri dönün. Bu hareketi 30 saniye kadar tekrar etmeye çalışın. Eğer ilk etapta hareket zor gelirse kendinizi zorlamayın. Kolay hareketler ile vücudunuzu alıştırın, gitgide zorlaştırırsınız.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir