Sivilce tedavisi nasıl yapılır?

Sivilceye iyi gelen doğal maskeler

100 Yıllık Güzellik (Amerika)

Saç Dökülmesini Önlemek İçin 9 Öneri

Saç Dökülmesini Önlemek İçin 9 Öneri

Genel, Güzellik, Saç bakımı Ağu 26, 2016

Günde normal olarak 90 saç kılı dökülür. Eğer bundan fazla ise belirli dönemlerde olabilirsiniz.

Saçlarınız uzun ise, daha fazla saç kaybına neden olur. Saçlarınız normal saçlara göre daha uzun ve gür olduğundan, daha çok dökülebilir. Saçlarınızın dökülmesinin bir çok sebebi olabilir. Erkek tipi, bazı ateşli hastalıklar, tiroidi hastalıkları, şeker hastalığı, verem, kansızlığa bağlı, gebelik ve menopoz döneminde saç dökülmesine sıkça rastlayabiliriz.
 

İŞTE SİZE BİRBİRİNDEN FARKLI 9 ÖNERİMİZ

1) 10 bardak kaynak suya; 1/2 çorba kaşığı çok ince kıyılmış ısırgan otu koyunuz. 15 Dakika bekletildikten sonra temiz ve ince bir tülbentten süzünüz. Duştan önce, bu suyla saç dipleri ovularak yıkayınız.

ısırgan

2) 2 bardak ılık suya; 1 adet çiğ yumurta sarısı koyup, çırpınız. Yatmadan önce, saçlara ovalayarak sürünüz. Sabah kalktığınızda, ardıç katran sabunu ve bol suyla yıkayınız. Bu önerimizi yaparsanız kepeklerinizi de engeller.

yumurta-sarisi

3) 1/2 baş kuru sarımsak ateşte pişiriniz, eziniz. Karışımına; 1/2 çorba kaşığı zeytinyağı koyup, karıştırınız. Yatmadan önce, saç diplerine işleyecek şekilde sürünüz. Temiz bir tülbentle sarılıp, yatınız. Sabah kalktığınızda, ardıç katran sabunu ve bol suyla yıkayınız.

indir

4) Temiz bir şişeye; 1 su bardağı sıcak su, 1 çorba kaşığı (12,5 gram) karbonat ve 1 çorba kaşığı (12,5 gram) Arap sabunu koyunuz. İyice çalkalandıktan sonra 12 saat bekleyiniz. Sonra, üstte biriken kısım alınıp saçlara sürünüz. 3 saat sonra bol su ile yıkayınız.

arap sabunu

5) 5 bardak suya; 5,5 avuç kepek koyunuz. 5 dakika kaynatıldıktan sonra temiz ve ince bir tülbentten süzünüz. Suyuna, yarım su bardağı taze sıkılmış limon suyu koyup, saçlarınızı bol su ile yıkayınız. Aynı kürü, 15 gün devam ediniz.

limon

6) 4 bardak suya; yarım avuç hatmi çiçeği koyunuz. 10 dakika kaynatıldıktan sonra temiz ve ince bir tülbentten süzünüz, saçlarınızı bol su ile yıkayınız.

hatmi-cicegi-nedir

7) 2 su bardağı bala; 1 yemek kaşığı toz karabiber ve 2 kahve fincanı yeni sıkılmış kuru soğan suyu koyunuz. İyice karıştırıldıktan sonra, saçlara, diplerine gidecek şekilde sürünüz. 6 saat sonra ılık su ve ardıç katranlık sabunla yıkayınız.

indir (1)

8) Saç diplerine, 10 günde bir susam yağı sürünüz.

indir (2)

9) Saç diplerine, lavanta çiçeği yağı ile ovalayınız. 6 saat sonra katranlı sabun ve bol su ile yıkayınız.

lavanta-yağı

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.