Saç Dökülmesini Önlemek İçin 9 Öneri

Sivilceye hangi yağlar iyi geliyor?

Koku alma duyusu nasıl geliştirilir?

İlk 3 Ayda Hamilelikte Nasıl Beslenilmeli?

Selülitlerden nasıl kurtulabilirim?

Cilt bakımı, Genel, Güzellik Ara 20, 2020

Hanımların en büyük derdi selülitlerdir. Hele ki genç kızların korkulu rüyasıdır. Yaz aylarında korkusuz bir şekilde kısa şortlar giymek isteyen genç kızlar. Selülitlerinizinden kurtulmak için formül vereceğim. Artık rahatlıkla kısa şortlarınızı giyme vakti.

Şimdi sıra geldi formülümüzü vermeye. Hazır mısınız? Öncelikle boş bir kap alın. İçine bir tatlı kaşığı limon tuzu koyun. Limon tuzunun üstüne bir çay bardağı su ekleyin. Suyun içinde limon tuzunu eritin. İyice erittikten sonra üstüne 50 gr Türk kahvesi ekleyin. Elde ettiğimiz karışımı selülitlerimizin olduğu bölgeye 15 dakika boyunca masaj yaparak emiştirin. Emiştirdikten sonra streç filim ile karışımı sürdüğünüz bölgeyi sarın. 30 dakika boyunca bekleyin. Eğer daha etkili olmasını isterseniz, yürüyüş ya da evde temizlik yapabilirsiniz. Ama mutlaka 30 dakika içinde hareket etmeye özen gösterin. İsterseniz müziği son ses açıp dans bile edebilirsiniz :). Size kalmış bir şey.

Bu işlemi ara vermeden 15 gün boyunca yaparsanız ki size inanıyorum yapacağınıza, gözle görülür derecede azalacaktır. Bu arada size ayrı bir sürpriz bacaklarınızda da incelme göreceksiniz.

Bu formülü uygularken selülit yapan maddelerden uzak durun. En çok selülit yapan yiyecekler yağ, tuz, şeker, yapay tatlandırıcı ve renklendirici içeren maddeler, çeşitli besin desteklerinden uzak durmalısınız. Ya selülit yapan içecekler? Kola, kahve, kahve kreması, alkol, enerji içeceği, yeşil ve siyah çaydan uzak durunuz.

Kadınların vazgeçilmezi topuklu ayakkabılar kesinlikle selülit oluşumuna yol açar. Çünkü ayaktaki kaslarınızı ve liflerinizi gün içerisinde zorladığınız için gevşeme başlayacaktır. Bu da selülitin oluşumunu tetikler.

Eğer bolca vaktiniz varsa selülitleri sporla azaltmak isterseniz bisiklet sürme, yürüyüş, yüzme sporlarını önerebilirim.

Lütfen yorumlarda düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. 🙂

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.