Diş plağı ve tartar nedir, nasıl temizlenir?

Sivilce maskesi nasıl yapılır?

Babalara bebek emanet etmemek için 20 neden

Koku alma duyusu nasıl geliştirilir?

Sivilce maskesi nasıl yapılır?

Cilt bakımı Tem 4, 2015
2.641 views

sivilce maskesi nasıl yapılır

Öncelikle sivilcelerden kurtulmanın en kolay yolunun onların çıkmasına engel olmak olduğu belirtmeliyiz. Çünkü kullandığımız bazı ürünler, ergenlik dönemi, yediklerimiz sivilce oluşumunda ki en büyük faktörlerden bir tanesi. Sivilce neden çıkar yazımızda üzerinde durduğumuz bu konu sizlere sivilce ile mücadelede yol haritası olacaktır.

Sivilceleri geçirmek için nasıl bir maske uygulamalıyız?

Evde sivilce maskesi hazırlamak oldukça kolay. Aşağıdaki sivilce maskesi tarifleri ile kolaylıkla sivilce ve akne maskesi hazırlayabilir tariflere uyarsanız siyah noktalarınızdan hatta yüzünüzdeki izlerden kurtulabilirsiniz.

Aspirin ve limonlu sivilce maskesi nasıl yapılır?

Apirin ve limon ile hazırlanan maske ile sivilcelerden kurtulmak halk arasında çok yaygın bir yöntemdir. Aspirin içerisinde bulunan bazı asitler ve limonun antibakteriyel özelliği bir araya gelerek maske yapan kişinin cildindeki ölü hücreden kurtulmasını ve buna bağlı olarak sivilcelerin temizlenmesini sağlar.

Hazırlanışı

5 Aspirin
1 Limon
Karbonat

Aspirinleri uygun bir ortamda toz haline gelecek şekilde ezin. Daha sonra karbonat ile karıştırın. Bir kapın içerisinde limon ve diğer karışımı iyice karıştırarak sivilcelerin ve diğer lekelerin bulunduğu bölgeye sürün. 15 – 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü bol su ile temizleyin. Bunu düzenli olarak (hafta da bir) yüzünüze uygulayarak sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

Aynı zamanda limonu sade olarak da yukarıdaki sivilce temizleme tarifine ek olarak kullanabilirsiniz. Herhangi bir ilaç içermediği için limonu yüzünüze kuru pamuk ile her gün sürebilir ve cilt bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bal, yumurta ve maya ile hazırlanan sivilce maskesi tarifi

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bu mesela
22%
ya da bu
27%
belki bu
%
yok yok bu
89%
Puan: 34.5/100

İncelediğiniz ürün bizce ortalamanın altında. Mümkünse ürünü satın almadan önce alternatiflerini incelemenizi tavsiye ediyoruz.

İlginizi Çekebilir
Sivilceleri yok etmek için öneriler

Sivilceleri yok etmek için öneriler

Kas 4, 2015
6.376 views
Sivilce Maskesi (Bal & Tarçın)

Sivilce Maskesi (Bal & Tarçın)

Kas 2, 2015
4.685 views
Doğum sonrası sivilceleri

Doğum sonrası sivilceleri

Eki 5, 2015
26.771 views
Sivilce nasıl geçer?

Sivilce nasıl geçer?

Eki 5, 2015
19.437 views
Sivilceye iyi gelen doğal maskeler

Sivilceye iyi gelen doğal maskeler

Ağu 28, 2015
4.041 views