Demir içeren yiyecekler nelerdir?

Diş plağı ve tartar nedir, nasıl temizlenir?

Zeytinyağının cilde faydaları nelerdir?

Akvaryum sevenler için 10 huzur veren ev dekorasyonu

Bacak inceltmek için yapılması gereken egzersizler

Sağlık Ağu 17, 2015
7.345 views

Bacak inceltmek için yalnızca beslenme yönteminde değişiklikler yapmak bir çözüm olmayacağı gibi tarafımızca tavsiye edilmeyen bir yöntemdir. Eğer bacaklarınızı inceltmek istiyorsanız öncelikli olarak egzersiz ve zayıflama hareketlerine yönelmeniz gerekiyor. Ardından uygulayacağınız hareket ve metodlara göre kendinize internet üzerinden yapacağınız araştırmayla ya da bilen kişiye danışarak beslenme programı oluşturabilirsiniz.

Evde veya dışarıda günlük yarım saat ayırarak bacak inceltme yani bölgesel zayıflama egzersizleri yapabilirsiniz. Önerdiğimiz hareketler sayesinde bacaklarınız incelmeye başlayacak ve daha fit bir görünüme sahip olacaksınız. Bunların tümünü günlük olarak uygulayabilirsiniz. Eğer daha önceden sporla hiç tanışmadıysanız, bacak ve karın bölgenizde ağrılar oluşabilir ancak belirli bir süreden sonra vücudunuz tempoya ayak uyduracak ve ağrılar azalacaktır.

“Bacak nasıl inceltilir, Evde bacak inceltmek için çözümler nelerdir, İnce bacaklara sahip olmak istiyorum, ne yapmalıyım?” diyorsanız, yapmanız gereken hareket ve eylemleri aşağıda sıraladık.

 1. MEKİK:
  Temel spor hareketlerinden biri olan mekik kolayca uygulayabileceğiniz bacak inceltme yöntemidir.
  Mekik nasıl çekilir?
  Elleriniz başınızın arkasında olacak vaziyette sırt üstü uzanın. Kafanızı karnınızdan alacağınız destek ile öne doğru eğin.
  bacak-inceltme-hareketleri-2-kadinrazzi33
 2. BACAK ÇEKME EGZERSİZİ:
  Bu egzersiz ile hemen bacaklarınızı hem de göbek yağlarınızı eritebilirsiniz.
  Bacak çekme egzersizi nasıl yapılır?
  Resimdeki gibi sırt üstü uzanarak bacaklarınızı sırasıyla geri çekin ve ileriye uzatın. Bu egzersizi bacak kaslarınızda orta şiddetli ağrı hissedene kadar uygulayın.
  bacak-inceltme-hareketleri-2-kadinrazzi
 3. MERDİVEN ÇIKMA:
  Merdiven çıkma egzersizi sayesinde bacaklarınızın arka adalesi çalışır ve incelir. Bu hareketi step tahtası üzerinde yapabilirsiniz. Basen bölgesi çalıştırılır ve kalça sıkılaşır.
  bacak-inceltme-hareketleri
 4. ÇÖMELME:
  Squat Egzersizleri olarak da geçer. Görseldeki gibi ellerinizi düz bir şekilde uzatın. Ayaklarınız arasındaki boşluğu omuz ile paralel olacak şekilde hizalayın. Dizlerinizi kırarak çömelin ve tekrar eski pozisyonunuza dönün. Yavaş bir şekilde elinizden geldiği kadar bu alıştırmayı tekrar edin.
  bacak-inceltme-hareketleri-2-kadinrazzi-4
 5. BİSİKLET SÜRME:
  Bu egzersiz bacak kaslarınızın güçlenmesi, bacağın incelmesi ve sıkılaşmasını sağlar. Bunun yanında bisiklet ile karın ve basen bölgesinde incelme görülür. En hızlı bacak inceltme ve yağ yakma yöntemlerinden biri olan Bisiklet Sürme egzersizini hergün uygulayabilirsiniz.
  bacak-inceltme-hareketleri-2-kadinrazzi-5
 6. YÜRÜYÜŞ:
  Günlük 1 saat tempolu yürüyüş yapmak hem bacaklarınızın incelmesi hem de sağlıklı bir yaşam sürdürmeniz için faydalı ve gerekli bir spordur.
  bacak-inceltme-hareketleri-2-kadinrazzi-6
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Demir içeren yiyecekler nelerdir?

Demir içeren yiyecekler nelerdir?

Eki 22, 2015
3.638 views
Zayıflamak istiyorum

Zayıflamak istiyorum

Eki 6, 2015
5.622 views