Baharın gelişini şaşkınlıkla karşılayan 22 sevimli hayvan

Paket lastiğinin kullanımı ile ilgili 15 harika ipucu

100 Yıllık Güzellik (Brezilya)

Diş sarılığını gidermek için 13 ipucu

GoPro ile arabada canlı doğum videosu

Anne & Bebek Tem 21, 2015

Teknoloji ilerledikçe canlı doğum videoları ile daha fazla karşılaşmaya başladık. Bu başlığımızda araba ile hastaneye yetiştirileceği sırada doğum yapan bir kadının eşi tarafından GoPro aksiyon kamerası ile videoya alınmasını görüyoruz.

Lesia Pettijohn adında ki kadın hastaneye yetişmesine 10 dk kala arabada doğum yapmaya başlıyor. Eşinin doğum yapmaya başladığını gören adam arabayı kenara çekerek canlı doğumu videoya almaya başlıyor. Çocuk doğduktan sonra hastaneye giden çiftin videosu kısa bir süre içerisinde milyonlar tarafından izleniyor (şuan 11 milyon). Doğum yaparken kadının tavırları bu konuda ne kadar eğitimli olduğunu gösteriyor. Çiftin rahat tavırları bazı kesimler tarafından tartışılıyor olsa da doğumun sağlıklı gerçekleştiği ortada.

Bu hususta doğum öncesi yapılması gerekenler, doğum nasıl yapılır, evde çocuk doğurma konularda toplumların bilinçlendirilmesi lazım. Canlı doğum görüntüleri kadınların doğuma hazırlanmasında büyük bir kaynak oluşturuyor. Doğum acısını azaltmak, doğuma hazır olmak ve kendi kendine doğum yapmak için gerekli bilgiyi edinmek her ne kadar doğru olsa da kesinlikle uzmanlardan destek alınmalı, bu yöntemler acil durumlarda kullanılmalıdır.

işte video

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir