Dünyanın en kuru çölüne düşen yağmur damlalarının getirdiği sıradışı HAYAT

Baharın gelişini şaşkınlıkla karşılayan 22 sevimli hayvan

Koku alma duyusu nasıl geliştirilir?

Sivilce maskesi nasıl yapılır?

Sivilceler için bitkisel çözümler

Cilt bakımı, Güzellik Haz 29, 2015

Sivilceler genel olarak yüz bölgesinde çıkar. Sivilceleri temizlemek için kullandığımız bazı ürünler cildimizde kalıcı hasarlar bırakabilir ve bu bölge yüz olunca daha da fazla dikkat etmemiz gerekir. Sivilceleri temizlemek için bitki ve meyveleri kullanmak her zaman uygulaması kolay, maliyeti düşük ve riski olmayan bir yöntemdir. Sivilce ilaçları, sivilce geçiren sabunlar ve diğer ürünler için güvenilir eczaneler tercih edilmeli ve uygulama sırasında çok dikkat edilmelidir. Özellikle ergenlik sivilceleri genç insanlarda görülür ve gençlerimiz bu noktada bilinçli sivilce ilacı tüketmeli ve her konuda hekim ve eczacılarına danışmalıdır.

İşte cildimizi güzelleştirecek ve sivilcelerinizi geçirecek bazı meyve ve bitkiler.

Limon: Limon ile sivilceleri geçirmek halk arasında çok yaygın bir yöntemdir.  Bir adet limonu boş bir kase içerisine sıkın ve kuru pamuk ile her gün yüzünüze sürün. Limon sivilceleri nasıl geçirir diye soracak olursanız sizlerle şu bilgiyi paylaşabiliriz. Limonun üzerinde bulunan asitik besinler cildin yumuşamasını ve hava almasını sağlar. Açılan gözeneklerden limon içerisinde bulunan antibakteriyel organizmalar deriye nüfuz ederek sivilceleri geçirir. Sivilcelere kesin çözüm olarak kullanılmasa da sivilcelerin çoğalmasını engeller ve iyileşme sürecinde büyük rol oynar.

Bal: Arılar mucizevi hayvanlardır ve bildiğiniz üzere bir çok cilt probleminin giderilmesinde çiçeklerden ve polenlerden faydalanılır. Bu noktada sivilce geçirmek için bal kullanmak oldukça faydalı ve kalıcı olacaktır. Yapmanız gereken tek şey bir fincanın içerisine biraz ılımış bal koymak. Balın ılık olması sivilcelere sürmemizde kolaylık sağlayacaktır. Daha sonra pamuk ile cildinize sürün, 15 – 20 dk bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

Soğan: Soğan kürü ile sivilceleri temizleme hepimizin duyduğu bir yöntemdir. Soğan ile gelen mucize 25.04.2003 tarihinde özel bir televizyonun canlı yayınında gösterilmiş ve herkes tarafından uygulanmıştır. Soğan suyu ya da soğan kürü olarak bilinen bu yöntem ile sivilcelerden kurtulmak mümkün. Uygulamasına gelirsek, bir soğanı kesinlikle bıcak kullanmadan parçalayın. Soğanı önceden yıkamanız hijyen konusunda önerilmektedir. Sonrasında kabukları soğanın beyaz bölümünden ayırın ve sadece beyazını bir kapta kaynatın. Soğan kürü nasıl yapılır ve sivilcelere nasıl uygulanır noktasında geriye yapmanız gereken tek şey kalıyor o da soğan kürünü sivilcelerinize sürmek. Bunun için kaynattığınız suyun ılımasını bekleyin. Uygulamak için kulak pamuğu ya da başka bir yumuşak materyal kullanabilirsiniz. Sürdükten sonra 5 dakika kadar bekleyin ve yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Elma sirkesi & Maden suyu: Bu ikili karışım sivilce tedavileri için vaz geçilmez bir seçenek. Özellikle ergenlik sivilcelerinden kurtulmak isteyenlerin ve hormonlara bağlı olarak çıkan sivilceler için bire bir olduğu bilinen bu karışım ile sivilcelerinizden bitkisel ve gayet doğal bir yol ile kurtulabilirsiniz.

Öncelikle elma sirkesi ile maden suyunu boş bir kase içerisine boşaltın. Daha sonra kulak pamuğu ya da başka bir pamuk yardımı ile bu karışımı temizlemek istediğiniz sivilcelerinize sürün. Sivilceler kuruyacak ve zamanla tedavisi gerçekleşecektir. Bunu hafta da iki defa ya da daha sık uygulayabilirsiniz.

Yumurta beyazı: Yumurtanın vücudumuza protein desteği verdiği herkes tarafından bilinir. Dengeli beslenmek için tüketmemiz gereken ana ürünlerden bir tanesidir. Ancak yumurta akı vücudumuza iyi gelirken sivilcelere sürmek sivilceler için hiç de faydalı değil. Yumurta beyazı ile sivilce tedavisi derinin kurumasını ve buna bağlı olarak sivilcelerden kurtulmanızı sağlar. Aynı zamanda cildinizdeki yağ dengesini ayarlar ve cildinizin yağlı olmasını engeller. Yumurta akını tüm cilt problemlerinizde güvenle kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda sivilceler için maske düzenleyebilirsiniz. Bunun için sivilce temizleme maskeleri ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.