Baharın gelişini şaşkınlıkla karşılayan 22 sevimli hayvan

10 maddede Türkiye’de kadın olmak

Doğa ile yakın temas 8 tasarım

Sivilceleri yok etmek için Gül Suyu Maskesi

Sivilce maskesi nasıl yapılır?

Cilt bakımı Tem 4, 2015
2.393 views

sivilce maskesi nasıl yapılır

Öncelikle sivilcelerden kurtulmanın en kolay yolunun onların çıkmasına engel olmak olduğu belirtmeliyiz. Çünkü kullandığımız bazı ürünler, ergenlik dönemi, yediklerimiz sivilce oluşumunda ki en büyük faktörlerden bir tanesi. Sivilce neden çıkar yazımızda üzerinde durduğumuz bu konu sizlere sivilce ile mücadelede yol haritası olacaktır.

Sivilceleri geçirmek için nasıl bir maske uygulamalıyız?

Evde sivilce maskesi hazırlamak oldukça kolay. Aşağıdaki sivilce maskesi tarifleri ile kolaylıkla sivilce ve akne maskesi hazırlayabilir tariflere uyarsanız siyah noktalarınızdan hatta yüzünüzdeki izlerden kurtulabilirsiniz.

Aspirin ve limonlu sivilce maskesi nasıl yapılır?

Apirin ve limon ile hazırlanan maske ile sivilcelerden kurtulmak halk arasında çok yaygın bir yöntemdir. Aspirin içerisinde bulunan bazı asitler ve limonun antibakteriyel özelliği bir araya gelerek maske yapan kişinin cildindeki ölü hücreden kurtulmasını ve buna bağlı olarak sivilcelerin temizlenmesini sağlar.

Hazırlanışı

5 Aspirin
1 Limon
Karbonat

Aspirinleri uygun bir ortamda toz haline gelecek şekilde ezin. Daha sonra karbonat ile karıştırın. Bir kapın içerisinde limon ve diğer karışımı iyice karıştırarak sivilcelerin ve diğer lekelerin bulunduğu bölgeye sürün. 15 – 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü bol su ile temizleyin. Bunu düzenli olarak (hafta da bir) yüzünüze uygulayarak sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

Aynı zamanda limonu sade olarak da yukarıdaki sivilce temizleme tarifine ek olarak kullanabilirsiniz. Herhangi bir ilaç içermediği için limonu yüzünüze kuru pamuk ile her gün sürebilir ve cilt bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bal, yumurta ve maya ile hazırlanan sivilce maskesi tarifi

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bu mesela
22%
ya da bu
27%
belki bu
%
yok yok bu
89%
Puan: 34.5/100

İncelediğiniz ürün bizce ortalamanın altında. Mümkünse ürünü satın almadan önce alternatiflerini incelemenizi tavsiye ediyoruz.

İlginizi Çekebilir
Sivilce Maskesi (Bal & Tarçın)

Sivilce Maskesi (Bal & Tarçın)

Kas 2, 2015
4.151 views
Doğum sonrası sivilceleri

Doğum sonrası sivilceleri

Eki 5, 2015
21.793 views
Sivilce nasıl geçer?

Sivilce nasıl geçer?

Eki 5, 2015
18.506 views
Sivilceye iyi gelen doğal maskeler

Sivilceye iyi gelen doğal maskeler

Ağu 28, 2015
3.735 views
Sivilce tedavisi nasıl yapılır?

Sivilce tedavisi nasıl yapılır?

Ağu 9, 2015
3.687 views