Tayland’da filleri rahatsız ettiği için onlardan özür dileyen adam

İlk 3 Ayda Hamilelikte Nasıl Beslenilmeli?

Sivilce maskesi nasıl yapılır?

Babalara bebek emanet etmemek için 20 neden

Zayıflamak istiyorum

Beslenme, Sağlık Eki 6, 2015

zayıflamak istiyorum

Zayıflamak fazla kilolarından rahatsız olan kadınlar için sadece bir istek değil yaşam kalitesini düşüren ve psikolojik bir çok probleme neden olan bir çaba haline geldi. Zayıflamak isteyen, göbeğini eritmek isteyen, kalçalarını sıkıştırmak isteyen ve buna bağlı olarak daha güzel bir görüntü arzusunda olan kadınlar bir çoğu sağlıksız olan bir çok yol deniyorlar. Kilo vermek için ne yapmalıyım arayışı içerisindeki kadın sayısı bu kadar fazla olunca ticari bir çok kuruluş bir talebi bir fırsat haline getirdi. Tabi ki herkes dürüst para kazanmıyor.

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenler genelde sağlık kuruluşlarını tercih ederken bunun ayrımını yapamayan bir çok insan internetten zayıflatan ilaçlar, zayıflatan yiyecekler ve sayıflatan jel satın alıyor. Bir çoğu sağlık bakanlığı tarafından onaylı olmayan bu ürünler sağlıklı kilo vermenin aksine daha başka problemlere yol açabiliyor. Özellikle sayıflatan bitkisel ürünler adı altında hiç bir etkisi olmayan ürünler yüksek fiyatlara satılıyor.

Biz de bu yazımızda sağlıklı kilo verme konusunda sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Zayıflamak için ne yapmalıyız ve nelere dikkat etmeliyiz sizlere başlıklar halinde sunduk.

Zayıflamak için nasıl beslenmeliyiz

zayıflamakiçinneyemeli

Zayıflamanın birinci şartı daha fazla kilo almamaktır. Çünkü önce kilo almamayı öğrenirsek kilo verme sürecimiz daha efektif olur. Bir insan neden kilo alır bilmiyorsa zayıflamak için boşuna çaba harcar ve bu durum içinden çıkılmaz bir hal alır. Zayıflamak istiyorum ama kilo veremiyorum! Uzun süre kilo verme çabasında olan bir insan daha sonra kilo veremiyorum diyerek karamsar bir tutum sergileyebilir. Bu durum kişinin kendine olan özgüvenini yitirmesine ve beraberinde psikolojik problemlere yok açar. Diyete başlayan bir kişi kesinlikle neden kilo alıyorum, kilo aldıran yiyecekler nelerdir, ne kadar yemeliyim gibi soruların cevaplarına hakim olmalıdır. Çünkü kilo almanın bir çok sebebi vardır. Bunlar bazen fazla yemek bazen az yemek olabilir. Kişi vücudunu tanımaz ve ne kadar yemesi gerektiğini bilmezse kilo alması kaçınılmazdır. Aynı zamanda ne kadar yediği kadar ne yediği de önemlidir. Doğru beslenme sadece az yemek ile olmaz, zayıflamak için ne yemeliyiz kişi bunun da farkında olmalıdır.

Zayıflamak istiyorsanız düzenli egzersiz ve spor yapın

Zayıflamak için ne yemeli ve ne kadar yemeli öğrendikten sonra kilo almayı nasıl önleyeceğinizi de öğrenmiş olacaksınız. Bundan sonra zayıflamak isteyen insanın yediğinin borcunu ödeme vakti geliyor. Fazla kilolarımızdan kurtulmak için hangi sporu yapmalı, göbek eritecek hareketler nelerdir, kalçaları nasıl sıkıştırırım, basenlerimi nasıl inceltirim gibi konularda en az sağlıklı beslenmeyi öğrenmek kadar önemlidir. Doğru zamanda düzenli yapılan spor kilo vermenize büyük destek olacaktır. Unutmayın, ancak çaba harcarsanız kilo verebilirsiniz. Spor yapmayı alışkanlık haline getirmek sizi hem fazla kilolarınızdan kurtaracak hem de yeniden kilo almamak için korumak isteyeceğiniz sıkı bir vücuda kavuşmanızı sağlayacaktır.

Zayıflamak için diyet listesi hazırlayın

Zayıflamak istiyorum diyorsanız kendinizi kontrol altına almanız gerekiyor. Çünkü çoğu insan kilo almak için yemek yemez. Sadece aşırı zayıf olanlar kilo almak isteyebilir ama genelde herkes zayıf olmak ister. Kontrol dışı aldığımız fazla kiloları gene kendimizi kontrol altına alarak verebiliriz. Bunun için kendinize bir diyet listesi hazırlayın. Doğru diyet listesi nasıl hazırlanır öğrenmek için muhakkak bir diyetisyene gidin. Çünkü bir diyet listesi kişinin yağ oranınai metabolizma hızınıza, boyunuza ve kilonuza göre hazırlanır. Kadınlar için diyet listesi ve erkekler için diyet listesi ayrı olabilir. Hatta sadece göbeğinizi eritmek için bile diyet listesi edinebilirsiniz. Unutmayın, kilo vermek kilo almaktan çok daha zordur ve zaman ister. Bu zamanı daha doğru kullanmak istiyorsanız doğru insanlarla, doğru diyet listeleri ile gerçekten kilo vermek için harcayın. Yoksa zayıflamak için yapacağınız şeyler size umutsuzluk olarak geri dönebilir.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.