Tecavüz, ucuz ve gaddar bir savaş silahıdır (Kongo/Savaş)

Akvaryum sevenler için 10 huzur veren ev dekorasyonu

Doğum sonrası sivilceleri

Tayland’da filleri rahatsız ettiği için onlardan özür dileyen adam

Paket lastiğinin kullanımı ile ilgili 15 harika ipucu

Listeler Tem 9, 2015

Ara sıra eve gelen ürünlerden arasından çıkan paket lastikleri genellikle evde pek rağbet görmez. Galiba en fazla yaptığımız uzamış ve kötü görünüme sebebiyet veren kabloları lastiklemek oluyor. Ancak garip gurebe lastiğimizin yapabileceklerini bir bilsek..

İşte, günlük yaşamda paket lastikleri kullanabileceğiniz 15 farklı nokta…

1- Çocuğun ya da evcil hayvanın odada kilitli kalmasın

paket-lastiği-faydalari-1

Çocuklar evin içinde dolaşmayı sever. Çocuğunuz kapıya uzanamayabilir. Yanlışlıkla ya da rüzgar vs. yüzünden kapılar kapanabilir. Aynı şekilde evcil hayvanınız da ihtiyaç gidermek, evde gezinmek isteyebilir. Bunun için kapının her iki koluna lastik geçirebilirsin.

 

2- Tomar tomar paralarla haşır neşirseniz 

paket-lastiği-faydalari-2

Paralarla, dosyalarla fazla içli dışlıysanız parmağınızı ıslatmak, süngere dokundurmak yerine lastik kullanın. Parmağınıza lastiği geçirin ve hız kazanın.

 

3- Tezgahta kayan tahtayı durdurun

paket-lastiği-faydalari-3

Tezgahın üzerinde doğruma, dilimleme yaparken uyguladığınız aşırı baskı sonucunda tahta farklı diyarlara gitmek isteyebilir. Tahtayı dizginlemek için iki tarafına lastik geçirin.

 

4- Karışmış kabloların imdadına yetişti bile

paket-lastiği-faydalari-4

Teknoloji geliştikçe kullandığımız elektronik ürünler artıyor. Haliyle kablo sayısı da artıyor. Telefon, bilgisayar, Usb, şarj kablolarının her birine farklı renkler takın. Kullanacağınız kabloyu daha kolay tanıyın.

 

5- Bu lastik kavanoz da açıyormuş

paket-lastiği-faydalari-5

Hemen hepimizin başına gelmiştir ve halen daha geliyor. Kimi zaman kavanoz açmak işkence gibi. Hele bir de ellerimiz terliyse, kavanozun dışına yağ bulaşmışsa bu işte başarısız olacağımız kesindir. Neyse ki paket lastiği var. 😛 Lastiğin birini kavanozun ortasına diğerini ise kapağına yerleştiriyoruz ve bakıyoruz keyfimize. ^_^

 

6-  Valizler bayram edecek

paket-lastiği-faydalari-6

Dolup taşan, patlama noktasına gelen valizler rahat edecek gibi görünüyor. Tişörtleri, pantolonu katlayın, lastikleyin ve yerleştirin.

 

7- Sanırım pantolonun düğmesi artık fırlamayacak

paket-lastiği-faydalari-7

E tabii sen de haklısın. Yemek içmek lazım. Kendimize bakmalıyız. Can boğazdan gelir. Hem kilo aldıysan ne olacak ki yakın zamanda verirsin. Pantolona sığma sorununu da paket lastiğiyle halledersin. Sen tüm sorunlarını çözersin.

 

8- Elbiselerin askıdan kayıp gitmesi

paket-lastiği-faydalari-8

Dolabı açtığınızda son derece sinir bozucu görüntüyle karşılaşabilirsiniz. Askının küçük, kıyafetin büyük olması sebebiyle kıyafetler kayar. Gömlekler, bluzlar vs birbirine simetrik durmaz. İster istemez rahatsızlık verir. Ama herşeyin bir çaresi var: İki adet paket lastiği.

 

9- Bulaşık makinesinde rahat durmayan bardaklar

paket-lastiği-faydalari-9

Kadeh ve kadeh gibi bardaklar makineye sığmayabiliyor. Çizilme ihtimali de cabası. Bunun önüne geçmek için bardakları, bulaşıklığın yan kısmına paket lastiği ile sabitleyin.

 

10- Ojeyi taşırmak tarih oldu

paket-lastiği-faydalari-10

Daha düzgün şekiller, ojeyi dışarı taşırmamak için parmağınıza paket lastiği geçirebilirsiniz.

 

11- Boya, badana işlerinde ortalığı fazla batırmayacaksın

paket-lastiği-faydalari-11

Eğer boya işleriyle uğraştıysanız, fırçayı boya kutusunun köşesine sıyırttırma ihtimaliniz bir hayli yüksek gibi görünüyor. Tabii buna paralel olarak kabın dışına taşan boyanın etrafa kirlilik saçma olasılığı da fazla. Bir dahaki sefere bunun önüne geçmek için paket lastiği kullan. Sesimize kulak ver. 😛

 

12- Çocuklarınıza, yeğenlerinize yaratıcılık aşılayın

paket-lastiği-faydalari-12

Oyuncak marketlerde, dükkanlarda satılan obje değildir. Haksız mıyım? Civarınızda oyuncak oyuncak diye yakınan çocuğun eline bir yapıştırıcı bir de paket lastiği verin. Onu geleceğin sanatçısı yapın.

 

13-  Yemekleri dökmeden taşıyın

paket-lastiği-faydalari-13

Uzun mesafeler için uygulayabileceğiniz güzel bir metod. Birbirine çarpraz iki paket lastiğini tencere kapağından geçirin.

 

14- Bardaklar karışmamalı

paket-lastiği-faydalari-14

Ev kalabalık, herkese aynı türden bardaklarla servis yapıyorsunuz. İkinci serviste şaşırmama ihtimalimiz nedir? Tabii hafızanız güçlüyse ve daha farklı çözüm önerileriniz varsa sorun yok.

 

15- Yalama, duvarı kendi meskeni yapmış vidalara veda. 

paket-lastiği-faydalari-15

Görüyorsunuz, paket lastiği tam bir velinimet. Lastiği vida ile tornavida arasında kalacak şekilde tutun ve yeniden çıkarmayı deneyin.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.