Makyajın cinsiyet üzerindeki gücü

Sivilce maskesi nasıl yapılır?

Sivilce nasıl geçer?

Sağlıklı Bir Gebelik İçin 22 İpucu

Sivilce nasıl geçer?

Cilt bakımı, Güzellik Eki 5, 2015

Sivilce dönem dönem de olsa her hepimizin başına gelen ve görüntü itibari ile oldukça canımızı sıkan bir sağlık problemidir. Yüzümüzde çıkan sivilceler, kalçamızda çıkan sivilceler, memede çıkan sivilceler ve sırtta çıkan sivilceler başlıca sivilce problemlerimizdir.

Sivilceler nasıl geçer?

sivilce nasıl geçer

Sivilcelerimizden kurtulmak için öncelikle sivilce çıkmasını engellememiz gerekiyor. Biliyorsunuz ki savaşı kazanmanın birinci şartı iyi bir savunmadır. Bunun için sivilce neden çıkar başlıklı yazımızı incelemelisiniz. İkinci adım olarak çıkan sivilce ile yaşamayı öğrenmeli ve sivilce yüzünden psikolojinizi bozmamalısınız. Çünkü unutulmamalıdır çünkü sivilce doğal bir süreçtir ve her insanın başına gelir. Buna bağlı olarak çıkan sivilce hemen nasıl geçer kaygısı gütmemeli, sivilceyi yok etmek yerine iyileştirmeyi tercih etmelisiniz.

Kesinlikle sivilce patlatma yöntemini kullanmayınız. Çünkü bu sebepten dolayı sivilcenin içerisinde bulunan bazı bakteriler yeni ve daha kötü sivilcelerin çıkmasına neden olabilir. Aynı zamanda sivilce yüzünden yüzünüzde çıkan siyah noktalara, çukurlara ve diğer çeşitli izlere davet çıkarmış olursunuz. Eğer gerçekten rahatsız edici bir görüntü var ve düğün gibi bir davetiniz var ise, sivilceyi hemen yok etmek istiyorsanız (bir gün içinde) sivilce söndürme ya da sivilce kurutma yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Ancak bizim bu yazıda vermek istediğimiz asıl bilgi kalıcı olarak sivilcelerden kurtulmak, iz bırakmadan sivilceyi yok etmek, bir daha çıkmasını engellemeye çalışmaktır. Sivilce nasıl geçer madde madde inleyeceğiz.

1 – Soğuk su ya da buz ile sivilce geçirme

buzilesivilce

Buz kullanarak sivilce tedavisi oldukça sık kullanılır. Sivilceye uygulayacağımız soğuk her ne kadar yüzümüzü donduracak olsa da sivilcelerden kurtulmanın en etkili yollarından biridir. Peki buz ile sivilce nasıl geçirilir? Bunun için yapmanız gereken dolaptan çıkardığınız buzu ya da akan su ile uğraşmak istemiyorsanız buz poşetini sivilce üzerinde en az 3 dakika tutun. Buzu direk sivilceye dokundurmanız gerekmiyor. Burada ihtiyacımız olan sadece soğuk. Buzu ya da buz torbasını sivilcenin üzerinde tuttuktan sonra kuru biz bezle yüzünüzü temizleyin. Bu sivilcenin içerisinde yaşan bakteri ve mikropların yaşaması için gereken sıcak ortamı yok edecek bu sayede sivilcenin kurumasına neden olacaktır.

2 – Sarımsak ile sivilce tedavisi

Sarımsak antibakteriyel özelliği yasesinde sivilceye iyi gelen yiyeceklerin başında gelir. Ancak bu sefer sarımsağı yemeyeceğiz, yüzümüze süreceğiz. Bunun için bir diş sarımsak işimizi görecektir. Yapmamız gereken bir diş sarımsağı ikiye bölmek ve sivilceye bir dakika boyunca sürmektir. Kötü kokusu olacağından dolayı düğüne ya da arkadaşınızın doğum gününe gidecekseniz, sevgiliniz ile buluşacaksanız bunu kesinlikle bir kaç saat önceden yapın. Sarımsağı sivilcenize sürün ve temizlemeden 30 dk bekleyin. Sivilceyi kurutmak için sarımsağın derimize nüfuz etmesine izin vermeliyiz. Daha sonra güzelce yıkayın, bir süre sonra sivilceniz geçecektir.

3 – Diş macunu sivilceyi geçirir mi?

dişmacunuilesivilcegeçirme

Diş macunu kullanarak da sivilcelerden kurtulmak mümkündür. Ancak sivilce tedavisi sayılmaz, diş macunu ile ancak sivilceyi kurutmak mümkündür. Diş macunu ile sivilce tedavisi yapmak ve sivilcelerinizi temizlemek istiyorsanız öncelikle sıradan bir diş macununu (gündelik olarak kullandıklarınız) parmağınızla ya da bir pamuk yardımı ile sivilcelerinize sürün. Yüzünüze diş macunu sürmenin her hangi bir zararı olmayacaktır. 3 dakika bekledikten sonra yüzünüzü temizleyin. Bunun en iyi dişinizi fırçalarken yapabilirsiniz. Başlamadan önce diş macununu hem fırçanıza hem de yüzünüze sürün, bu sayede aynı süre içerisinde hem dişlerinizi temizlemiş hem de sivilcelerinizden kurtulmuş olacaksınız.

4 – Şaşıracaksınız ama ağız gargarası

Ağız gargarası ağızdaki mikropları öldürmek için kullandığımız bir ilaçtır. Güçlü etkisi sivilcelerimizde de işe yarayacaktır. Ancak gargara ile sivilce geçirmek istiyorsak doğru gargarayı tercih etmeliyiz. Hangi ağız gargarasını sivilcemize süreceğimizi bilmezsek bu yanlış sonuçlar doğurabilir. Sivilceyi geçirmek için kullanacağımız gargara ağız bakım ürünü olan ve diş fırçaladıktan sonra ağızımızı temizlememiz için öneriler ağız gargarasıdır. Bu gargaraların başında gelen ve bizim de önerdiğimiz Listerine marka olandır. Zaten bu yöntem Listerine ile sivilce geçirme olarak bilinir.

5 – Yumurta akı vs sivilce

Yumurta akı ile sivilce geçirme biraz çirkin bir yöntem gelebilir size ancak etkili bir sivilce geçirme yöntemi olduğunu bilmenizi isteriz. Çünkü sivilceyi kurutmaya yarayan yumurta akının içerisinde cildimizi temiz tutacak, sivilcelerden ve siyah noktalardan kurtaracak bir çok mineral bulunuyor. Yumurta akını maske olarak da kullanmak mümkün, bunun için bazı karışımlar mevcut ama sadece akını sürerek de sivilceyi geçirebilirsiniz. Bunun için yumurtayı kırın, beyazını sivilcenize sürün ve bir kaç dakika kurumasını bekleyin. Sonra bol suyla yüzünüzü temizleyin.

6 – Sivilce nasıl geçer? Muz mu?

Muz ile sivilce nasıl geçer? Basbayağı geçiyor. Muzun sporcular tarafından çok tüketildiğini, bademciklerimiz şiştiğinde annemizin bize süt ile servis ettiğini, diyare yani bildiğimiz ishal olduğumuzda doktorlarımızın önerdiğini hepimiz biliyoruz. Biz de bunlara ek size sivilce geçirmek için muzu hatta kabuğunu öneriyoruz. Muz kabuğu ile sivilcenizden hemen değil bir kaç gün düzenli kullanarak kalıcı olarak geçirebilirsiniz. Yapmanız gereken muzu soymak ve kabuğunu sivilcenize sürerek bir kaç dakika beklemek. Sivilce için muz kullanmak kabuğunu kullanmak kadar etkili değildir.

7 – Domates ve Limon sürün 

limomilesivilce

Bitkisel yöntemler her zaman tedaviler içerisinde en fazla tavsiye ettiklerimizdir. Bitkisel yöntemler ile sivilceler nasıl geçer tabi ki domates ve limon ile. Önce domates varsa çeri domatesini ortadan yoksa normal domatesin kabuğuna yakın kısmını kesin. Bir süre domatesi sivilcenize sürün ve bekleyin. Daha sonra temizleyin. Ya da limon ile sivilce geçirme yöntemini uygulayın. Bunun için limonu kabuğuna yakın kısmını kesin ve bu kısmı sivilceye sürün. İşte bu kadar…

Bu yazımızda sivilce nasıl geçer sorunuza yanıt vermeye çalıştık. Yukarıda bahsettiğimiz yöntemler sadece destekleyici yöntemlerdir. Mutlaka doğru çözüm için doktorunuza başvurun. Yukarıda bahsettiğimiz özellikle ağız baakım suyu Linsterin ile sivilce temizleme yöntemini kesinlinle genital bölge sivilcelerini temizlemek için kullanmayın. Genital bölge sivilceleri nasıl geçer başka yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Yukarıdaki yöntemler yüzdeki sivilceler, burundaki sivilceler, kalça sivilceleri içindir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.